PROPOZICE

Ročník: IX.

Termín konání: 28.9.2022

start

  • 10:00 - dětský a rodinný závod
  • 11:00 - půlmaraton - hlavní závod
  • 11:15 - jedenáctka a pětapůlka

Pořadatel: Město Rychnov u Jablonce nad Nisou a dobrovolníci

Kontakt: 

Petra Šikolová, tel. 725397393, e-mail: psikolova@rychnovjbc.cz

nebo (v nouzi)

František Chlouba, tel. 603722929, e-mail: frantisek.chlouba@gmail.com

Trasy závodu: Půlmaraton, 11 km a 5,5 km, vložený závod dětí nebo rodin s dětmi cca 600 a 1000 m.

Pravidla: Půlmaraton odstartuje v 11:00, závod na 11 a 5,5 km v 11:15. Výsledný čas bude odečítán elektronickou časomírou pomocí čipu, který musí mít každý závodník umístěn na kotníku. Občerstvení bude v prostoru startu a cíle a na dvou místech na trase závodu (Seník, odbočka do Pulečného). Závod se běží za plného provozu. Závodníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu! V úseku od benzínové pumpy k ulici Smetanova, kde vede trasa po okraji hlavní silnice bude asistovat Policie ČR a Městská policie Rychnov. Závodníci jsou si vědomi svého zdravotního stavu a běží na vlastní nebezpečí, což potvrzují přihlášením do závodu. Pořadatel nepřebírá jakoukoli zodpovědnost za zranění na trati ani v prostoru startu a cíle. Účastníci mladší 18. let musí při registraci předložit souhlas zákonného zástupce.

Kategorie: M i Z 0-39, 40-49, 50-59, 60 - nekonečno

Registrace a výdej čísel: Proběhne v den závodu od 8:00. Registrace bude uzavřena nejpozději 15 minut před startem.

Přihlášky: online na www.svatovaclavskypulmaraton.webnode.cz nebo při registraci.

Startovné: Startovné při on-line přihlášení 150,- Kč, na místě 200,- Kč. On-line registrace bude uzavřena v neděli 26. září ve 23:59. Při on-line registraci je nutné startovné zaplatit do tří dnů od obdržení platebních pokynů, jinak bude přihláška stornována. Děti mají účast zdarma.

Popis trati: Všechny tři závody pro dospělé poběží od fotbalového hřiště podél Pláňského lesa k Liščí jámě, v dolní části Liščí jámy se oddělí trasa půlmaratonu, který povede doprava ke Svatému Kříži a od něj k Seníku, jedenáctka a pětapůlka vedou skrz Liščí Jámu přímo k Seníku. Na Seníku (1. občerstvovačka) se oddělí nejkratší trasa pětapůlka a vrací se po silnici  dolů kolem Hofrichterova pomníku a lyžařského vleku uličkami do cíle. Oba delší závody budou pokračovat klesáním Radoňovicemi až k poslednímu domu, kde odbočí prudce doleva pod lesem. V rovině před Bezděčínem se trasy opět rozdělí. Půlmaraton odbočí doprava na Luhy, Bezděčín a zpět na Pelíkovice, zatímco jedenáctka povede přímo okrajem bezděčínského katastru na Pelíkovice. Obě trasy společně povedou stoupáním k Seníku (2. občerstvovačka), kde jedenáctka (stejně jako předtím pětapůlka) zamíří kolem Hofrichterova kříže a vleku do Rychnova a uličkami zpět na fotbalové hřiště do cíle. Půlmaraton u Seníku odbočí doprava po hřebenovce kolem Felgenhauerova pomníku až k frýdštejnské silnici a po ní se bude vracet zpět do Rychnova, na začátku Rychnova (3. občerstvovačka) odbočí doprava k areálu Kokonínské zemědělské a do Pulečného, kde povede horní (jižní) cestou ke klíčnovské silnici a po ní až nad rybník. U kapličky odbočí doleva a po severní cestě kolem bývalého kulturáku povede dolů zpět na klíčnovskou silnici, tam doleva a hned doprava na již jednou proběhnutou jižní cestu. Na křižovatce pod zemědělským areálem povede trasa rovně k benzínové pumpě, od ní po kraji hlavní silnice k ulici Smetanova, tou nahoru a uličkami k fotbalovému hřišti do cíle. Před startem závodu v prostoru startu a cíle bude upřesněn způsob značení tratí.

Mapky včetně dětských závodů najdete v dalších oddílech.

Povrch trati je až na drobné výjimky asfaltový.

Technické zázemí: Pro zájemce budou k dispozici šatny a sprchy v areálu fotbalových kabin. Úschovna věcí bude v prostoru startu a cíle v rozsahu jedné tašky nebo batohu na startovní číslo. Za jinde odložené nebo úschovně nepředané věci se neručí.

Občerstvení na trati jen voda a iontový nápoj, případně cola. V cíli banány, guláš a nápoj dle výběru.


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky